Warsztaty Mamo, Tato, Kocham Cię
Komunikacja z mały dzieckiem to dotyk, ton głosu, nasza obecność, wrażliwość i odpowiedź na jego potrzeby.
Bycie rodzicem to nowy, często niełatwy etap w naszym życiu, nowe pytania i nierzadko wątpliwości. Nie wiem co mówi do nas nasze dziecko i nie wiemy co, ani jak możemy przekazać naszemu dziecku My.
Zapraszamy rodziców na warsztaty o porozumiewaniu się z dziećmi od pierwszych dni życia...
W czasie zajęć będą się mogli Państwo zapoznać ze sposobami komunikowania się i wyrażania emocji. Nasze warsztaty, pomogą Państwu od pierwszych dni budować satysfakcjonującą, bezpieczną więź z maluchem i nauczyć się języka, którym do nas mówi. A wszystko po to - byście mogli cieszyć się w pełni swoją nową rolą w życiu oraz głęboką, bezpieczną i satysfakcjonującą relacją (więzią) z dziećmi.
Warsztaty - Instrukcja obsługi nastolatka
Jak pomóc dzieciom w bezpiecznym przebyciu burzliwych lat dojrzewania?Jak samemu przetrwać ten trudny czas bez poczucia porażki i strachu przed utratą więzi z dziećmi?Razem z naszymi dorastającymi dziećmi przechodzimy przez szereg trudnych uczuć, frustracji jak również cieszymy się ich sukcesami. Rodzicom towarzyszy często poczucie straty związane z oddzielaniem się nastoletniego dziecka:
Niektórzy rodzice radzą sobie coraz większą surowością, zaostrzeniem wymagań i granic. Inni poddają się, rozkładają bezradnie ręce, udają, że nie widzą i mają nadzieję, że będzie lepiej. Obie te postawy wykluczają możliwość porozumienia się z dzieckiem.Dobre samopoczucie dzieci, ich bezpieczeństwo zależy od rodziców którzy dadzą im możliwość korzystania ze swoich przemyśleń i wartości. Nastolatki muszą mieć możliwość wyrażenia swoich wątpliwości , powierzenia swoich lęków i przeanalizowania opcji z osobą dorosłą, która wysłucha ich nie osądzając i pomoże podjąć odpowiedzialne decyzje.Nigdy nie jest za późno na poprawę więzi z dzieckiem. Podczas naszych warsztatów nauczą się Państwo:
WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO – „JAKA JESTEŚ KOBIETO” - Grupa rozwojowa z elementami pracy terapeutycznej.
Kobiety dla kobiet od wieków stanowią naturalny punkt odniesienia w wymiarze samooceny, wspierania w sytuacjach trudnych takich jak: porzucenie, zdrada, kryzys, upływu czasu czy też przełomu dotyczącego sensu i celu życia w każdym jego obszarze. Emocje które temu towarzyszą są mieszaniną złości, żalu, niepokoju, ale i ciekawości. Rodzą się pytania: jaka jestem, co mogę zrobić lepiej lub gdzie popełniłam błąd. Stawienie tych pytań w gronie osób w podobnym momencie życia staje się fascynującą kobiecą podróżą w głąb siebie. Wspólne poszukiwanie może przynieść nowe rozwiązania: w postaci pogodzenia się ze stratą, zbudowania nowych relacji, budowania adekwatnej samooceny, a przede wszystkim pogłębienia kontaktu ze sobą poprzez większą świadomość jaka jestem i czego potrzebuję.
.