Zanim inni uwierzą w ciebie,
najpierw ty musisz uwierzyć w siebie!

 • 016

Warsztaty organizowane przez Warszawskie Centrum Terapii i Psychoedukacji

 CIĄŻA, PORÓD, MAŁY CZŁOWIEK !

Drogie, przyszłe mamy! Zapraszamy do udziału w grupie psychoedukacyjnej. W jej trakcie poruszymy te rzeczy, które często pomija tradycyjna szkoła rodzenia. Tematem naszych rozmów będą między innymi emocje, jakie towarzyszą nam w okresie ciąży. Pomówimy o tym, co w jej trakcie wzrusza, co przynosi radość, a także co może być trudne i budzić niepokój. Postaramy się zmniejszyć stres związany ze zbliżającym się porodem, przyglądając się również, czym jest ten akt w życiu matki i dziecka.

Zastanowimy się kim jest człowiek, który ma pojawić się w naszym życiu? Z jakimi nadziejami i oczekiwaniami wchodzimy w tę nową relację i jak wyobrażamy sobie budować ją od pierwszych chwil? Pomówimy, czego spodziewamy się doświadczyć od naszych dzieci i jak postrzegamy siebie w roli przyszłych mam?

 
Zajęcia trwają 90 min, cena za spotkanie 50 zł.
Udział w zajęciach po telefonicznym zapisie do grupy.
Zapraszamy kobiety w III trymestrze ciąży.
 
Warsztat prowadzą psychoterapeutki, a przede wszystkim matki: Maria Jurowska i Magdalena Tymińska

Warsztaty Mamo, Tato, Kocham Cię

Komunikacja z mały dzieckiem to dotyk, ton głosu, nasza obecność, wrażliwość i odpowiedź na jego potrzeby.

Bycie rodzicem to nowy, często niełatwy etap w naszym życiu, nowe pytania i nierzadko wątpliwości. Nie wiem co mówi do nas nasze dziecko i nie wiemy co, ani jak możemy przekazać naszemu dziecku My.

Zapraszamy rodziców na warsztaty o porozumiewaniu się z dziećmi od pierwszych dni życia...

W czasie zajęć będą się mogli Państwo zapoznać ze sposobami komunikowania się i wyrażania emocji. Nasze warsztaty, pomogą Państwu od pierwszych dni budować satysfakcjonującą, bezpieczną więź z maluchem i nauczyć się języka, którym do nas mówi. A wszystko po to - byście mogli cieszyć się w pełni swoją nową rolą w życiu oraz głęboką, bezpieczną i satysfakcjonującą relacją (więzią) z dziećmi.


Warsztaty - Instrukcja obsługi nastolatka

Jak pomóc dzieciom w bezpiecznym przebyciu burzliwych lat dojrzewania?Jak samemu przetrwać ten trudny czas bez poczucia porażki i strachu przed utratą więzi z dziećmi?Razem z naszymi dorastającymi dziećmi przechodzimy przez szereg trudnych uczuć, frustracji jak również cieszymy się ich sukcesami. Rodzicom towarzyszy często poczucie straty związane z oddzielaniem się nastoletniego dziecka:

 • straty dawnej, bliskiej więzi (kim jest ta wrogo nastawiona osoba mieszkająca w moim domu?!)
 • utraty pewności siebie (dlaczego on się tak zachowuje? czy coś zrobiłem/ łam nie tak... a może nie zrobiłem/ łam?!)
 • utraty własnego wizerunku jako wszechmocnego obrońcy, który uchroni dzieci przed porażką i krzywdą (jest po północy. Gdzie on/ ona jest? Co robi? Dlaczego jeszcze nie ma go/ jej w domu?)

Niektórzy rodzice radzą sobie coraz większą surowością, zaostrzeniem wymagań i granic. Inni poddają się, rozkładają bezradnie ręce, udają, że nie widzą i mają nadzieję, że będzie lepiej. Obie te postawy wykluczają możliwość porozumienia się z dzieckiem.Dobre samopoczucie  dzieci, ich bezpieczeństwo zależy od rodziców którzy dadzą im możliwość korzystania ze swoich przemyśleń i wartości. Nastolatki muszą mieć możliwość  wyrażenia swoich wątpliwości , powierzenia swoich lęków i przeanalizowania opcji z osobą dorosłą, która wysłucha ich nie osądzając i pomoże podjąć odpowiedzialne decyzje.Nigdy nie jest za późno na poprawę więzi z dzieckiem. Podczas naszych warsztatów nauczą się Państwo:

 • Jak zrozumieć nastolatka,
 • Jak pomóc mu ogarnąć jego uczucia,
 • Jak reagować na zachowania nie do zaakceptowania,
 • Jak nakłonić dziecko do współpracy,
 • Co robić zamiast stosowania kar,
 • Jak rozmawiać na trudne tematy: seks, narkotyki, przemoc, i in.


WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO – „JAKA JESTEŚ KOBIETO” - Grupa rozwojowa z elementami pracy terapeutycznej.

Kobiety dla kobiet od wieków stanowią naturalny punkt odniesienia w wymiarze samooceny, wspierania w sytuacjach trudnych takich jak: porzucenie, zdrada, kryzys, upływu czasu czy też przełomu dotyczącego sensu i celu życia w każdym jego obszarze. Emocje które temu towarzyszą są mieszaniną złości, żalu, niepokoju, ale i ciekawości. Rodzą się pytania: jaka jestem, co mogę zrobić lepiej lub gdzie popełniłam błąd. Stawienie tych pytań w gronie osób w podobnym momencie życia staje się fascynującą kobiecą podróżą w głąb siebie. Wspólne poszukiwanie może przynieść nowe rozwiązania: w postaci pogodzenia się ze stratą, zbudowania nowych relacji, budowania adekwatnej samooceny, a przede wszystkim pogłębienia kontaktu ze sobą poprzez większą świadomość jaka jestem i czego potrzebuję.  

GRUPA DDA 

Osoby wychowujące się w rodzinach, w których nadużywano alkoholu często borykają się z problemami życia dorosłego. Sami popadają w nałóg, zostają partnerami osób uzależnionych lub nie potrafią stworzyć szczęśliwego związku z drugą osobą. Osobom z syndromem DDA potrzebna jest pomoc gdyż nie uświadamiają sobie jak ich wybory i porażki w życiu dorosłym powiązane są z dzieciństwem spędzonym w rodzinie alkoholowej. Pomoc terapeutyczna rodzinom dotkniętym problemem uzależnienia jest nam bardzo bliska, dlatego też zapraszamy do udziału w grupie, której najważniejszymi celami jest.przepracowanie dzieciństwa w taki sposób, aby przestało ono w sposób destrukcyjny i dyrektywny wpływać na aktualne funkcjonowanie;poszerzanie świadomości swoich potrzeb, emocji, pragnień, celów życiowych;nabywanie umiejętności w komunikacji, budowaniu relacji, więzi z samym sobą i z drugim człowiekiem, wyrażaniu siebie;rozbudzanie twórczości i kreatywności, pewności siebie, poczucia wolności i odpowiedzialności. Prowadzący terapeuci pracują profesjonalnie i wolontarystycznie, zarówno z osobami uzależnionymi, jak i ich rodzinami od wielu lat, stanowiąc ważne wsparcie w rozwiązywaniu problemów dzieciństwa oraz poszerzaniu świadomości osób z syndromem DDA.     

GRUPA WSPARCIA dla członków rodzin osób leczących się PSYCHIATRYCZNIE  

Zapraszamy do udziału w grupie wsparcia przeznaczonej dla osób, które wśród swoich najbliższych mają osobę leczącą się psychiatrycznie (współmałżonek, rodzic, dziecko, parter życiowy, itp.). Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny.Grupa wsparcia jest okazją między innymi do lepszego zrozumienia specyfiki zaburzeń psychicznych oraz wymiany praktycznych informacji i porad między uczestnikami. Przede wszystkim ma jednak na celu uzyskanie wsparcia związanego z trudnościami związanymi z chorobą najbliższych. Jest możliwością otrzymania realnego wzmocnienia psychicznego od współuczestników grupy i prowadzących ją terapeutów.Prowadzący terapeuci, mają wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej i socjoterapeutycznej, zarówno z osobami leczącymi się psychiatrycznie, jak również z ich rodzinami, dzięki czemu stanowią istotne i realne wsparcie dla pracy grupy oraz poszczególnych jej uczestników.  

GRUPA ROZWOJOWA – „Być ze sobą, być z drugim człowiekiem” 

Jeżeli przeżywasz kłopoty w relacjach z innymi, trudno Ci nawiązać bliskie więzi, bądź nawiązujesz je a potem trudno Ci je utrzymać. Jeśli cierpisz z powodu leków społecznych, boisz się ludzi, nie ufasz im. Jeżeli masz poczucie, że inni nie potrafią Cię zrozumieć, odrzucają Cię a Ty cierpisz z tego powodu. Jeśli Ty masz wrażenie, że nie rozumiesz innych. Jeśli trudno Ci się odnaleźć w zespołach, w pracy. Reagujesz lękami, napięciem, objawami nerwicowymi, zapraszam Cię na grupę rozwojową „Być ze sobą, być z drugim człowiekiem” Celem grupy jest praca nad poprawą jakości relacji z samym sobą i z innymi tak, aby przestały łączyć się z cierpieniem, a zaczęły przynosić poczucie spełnienia i satysfakcji. To nabywanie umiejętności społecznych, poszukiwanie autentyczności w relacji, rezygnacja z objawów nerwicowych i wyciszanie lęków na rzecz budowy realnych konstruktywnych więzi.  

Grupa rozwojowa – „Kiedy ciało daje znak, że cierpi dusza” 

Grupa przeznaczona dla osób, które odczuwają bóle w ciele, a z badań lekarskich wynika, że stan organizmu jest dobry i dla osób, które cierpiąc na różne dolegliwości fizyczne pragną wspomóc się w procesie terapii obejmując szczególną troską obszar emocji, psychiki, umysłu, duszy i ciała.  

WARSZTATY

Warsztaty dwudniowe:

Komunikacja – Jak wyrażać siebie, aby inni nas słyszeli, jak słuchać, aby zrozumieć innych. Zapraszam wszystkich zainteresowanych nabywaniem umiejętności w komunikowaniu się z innymi, w pracy, w domu, w związku, w przyjaźniach.

O związkach, o parach, o małżeństwach. Zapraszam na warsztat wszystkich tych, którzy w relacjach partnerskich przeżywają trudności i pragną poszukać zmian.

Żyć w zgodzie z samym sobą. Warsztat dla wszystkich, którzy pragną zwrócić się ku sobie, nauczyć się słuchać siebie, odczytywać swoje potrzeby, emocje, twórczo poszukiwać własnej drogi w życiu.

Sztuka kontaktu, sztuka relacji. Warsztat dla tych, którzy chcą przyjrzeć się, jak budują relacje z innymi, co chcą zmienić i jak to osiągnąć.

Warsztat pracy bajką. Warsztat dla osób, które uruchamiając wyobraźnię i osobistą twórczość chcą poszerzać świadomość samych siebie.

O kobiecości, o męskości. Czy rzeczywiście pochodzimy z różnych planet? Czym się różnimy? Co nas łączy? Jak być ze sobą? Jak się porozumieć? Warsztat dla wszystkich, dla których relacje damsko-męskie są istotne, ważne, pragną je zgłębić.

O co chodzi z tymi emocjami. Warsztat dla tych, którzy chcą poszerzać świadomość swoich emocji, umieć je wyrażać w sposób nie raniący innych i samych siebie.

Chcę czy chce mi się. Tworzenie osobistej mapy potrzeb i nabywanie umiejętności zaspokajania ich.

Jak zostać liderem dla samego siebie? Warsztat dla tych, którzy pragną złapać swoje życie we własne ręce i twórczo nim kierować.

Znajdź chwilę dla siebie. Warsztat relaksacyjny. Jest to oferta dla tych wszystkich, którzy pragną zatrzymać się, odpocząć, zrelaksować, nabrać pozytywnej energii.

  • warsztaty

Podstawowe informacje dotyczące grupy terapeutycznej
 
Istnieją rzetelne badania kliniczne, potwierdzające korzystny wpływ grup na pacjentów.
Grupy są szczególnie pomocne w wypadku trudności interpersonalnych oraz w problemach z samooceną.
Terapia grupowa nie jest gorsza od innych, jej rezultaty są zbliżone do terapii indywidualnej.
Nie będziesz zmuszany do mówienia na temat, którego nie chcesz poruszać. Grupy rozwijają się w swoim własnym tempie i ty decydujesz, o czym chcesz mówić.
Im bardziej będziesz zaangażowany, tym więcej na tym skorzystasz. Staraj się być otwarty i szczery w tym, co mówisz, i słuchaj pilnie, co mówią inni.
Grupa może być „żywym laboratorium”, w którym masz okazję wypróbować nowe sposoby radzenia sobie i podejmowania ryzyka.
Doświadczenie zdobyte w grupie może być ważnym elementem uczenia się. Można i powinno się rozmawiać o tym, co dzieje się między członkami grupy oraz między członkami grupy i prowadzącym.
Rolą prowadzącego nie jest dostarczanie gotowych rozwiązań konkretnych problemów, ale pomaganie uczestnikom w rozpoznaniu ich sytuacji i rozważeniu, jak mogą się do niej ustosunkować.
Istnieje tylko kilka formalnych zasad grupowych:
 
  • warsztaty glowy