Zanim inni uwierzą w ciebie,
najpierw ty musisz uwierzyć w siebie!

 • 016

Warsztaty organizowane przez Warszawskie Centrum Terapii i Psychoedukacji

Warsztaty Mamo, Tato, Kocham Cię

Komunikacja z mały dzieckiem to dotyk, ton głosu, nasza obecność, wrażliwość i odpowiedź na jego potrzeby.

Bycie rodzicem to nowy, często niełatwy etap w naszym życiu, nowe pytania i nierzadko wątpliwości. Nie wiem co mówi do nas nasze dziecko i nie wiemy co, ani jak możemy przekazać naszemu dziecku My.

Zapraszamy rodziców na warsztaty o porozumiewaniu się z dziećmi od pierwszych dni życia...

W czasie zajęć będą się mogli Państwo zapoznać ze sposobami komunikowania się i wyrażania emocji. Nasze warsztaty, pomogą Państwu od pierwszych dni budować satysfakcjonującą, bezpieczną więź z maluchem i nauczyć się języka, którym do nas mówi. A wszystko po to - byście mogli cieszyć się w pełni swoją nową rolą w życiu oraz głęboką, bezpieczną i satysfakcjonującą relacją (więzią) z dziećmi.


Warsztaty - Instrukcja obsługi nastolatka

Jak pomóc dzieciom w bezpiecznym przebyciu burzliwych lat dojrzewania?Jak samemu przetrwać ten trudny czas bez poczucia porażki i strachu przed utratą więzi z dziećmi?Razem z naszymi dorastającymi dziećmi przechodzimy przez szereg trudnych uczuć, frustracji jak również cieszymy się ich sukcesami. Rodzicom towarzyszy często poczucie straty związane z oddzielaniem się nastoletniego dziecka:

 • straty dawnej, bliskiej więzi (kim jest ta wrogo nastawiona osoba mieszkająca w moim domu?!)
 • utraty pewności siebie (dlaczego on się tak zachowuje? czy coś zrobiłem/ łam nie tak... a może nie zrobiłem/ łam?!)
 • utraty własnego wizerunku jako wszechmocnego obrońcy, który uchroni dzieci przed porażką i krzywdą (jest po północy. Gdzie on/ ona jest? Co robi? Dlaczego jeszcze nie ma go/ jej w domu?)

Niektórzy rodzice radzą sobie coraz większą surowością, zaostrzeniem wymagań i granic. Inni poddają się, rozkładają bezradnie ręce, udają, że nie widzą i mają nadzieję, że będzie lepiej. Obie te postawy wykluczają możliwość porozumienia się z dzieckiem.Dobre samopoczucie  dzieci, ich bezpieczeństwo zależy od rodziców którzy dadzą im możliwość korzystania ze swoich przemyśleń i wartości. Nastolatki muszą mieć możliwość  wyrażenia swoich wątpliwości , powierzenia swoich lęków i przeanalizowania opcji z osobą dorosłą, która wysłucha ich nie osądzając i pomoże podjąć odpowiedzialne decyzje.Nigdy nie jest za późno na poprawę więzi z dzieckiem. Podczas naszych warsztatów nauczą się Państwo:

 • Jak zrozumieć nastolatka,
 • Jak pomóc mu ogarnąć jego uczucia,
 • Jak reagować na zachowania nie do zaakceptowania,
 • Jak nakłonić dziecko do współpracy,
 • Co robić zamiast stosowania kar,
 • Jak rozmawiać na trudne tematy: seks, narkotyki, przemoc, i in.


WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO – „JAKA JESTEŚ KOBIETO” - Grupa rozwojowa z elementami pracy terapeutycznej.

Kobiety dla kobiet od wieków stanowią naturalny punkt odniesienia w wymiarze samooceny, wspierania w sytuacjach trudnych takich jak: porzucenie, zdrada, kryzys, upływu czasu czy też przełomu dotyczącego sensu i celu życia w każdym jego obszarze. Emocje które temu towarzyszą są mieszaniną złości, żalu, niepokoju, ale i ciekawości. Rodzą się pytania: jaka jestem, co mogę zrobić lepiej lub gdzie popełniłam błąd. Stawienie tych pytań w gronie osób w podobnym momencie życia staje się fascynującą kobiecą podróżą w głąb siebie. Wspólne poszukiwanie może przynieść nowe rozwiązania: w postaci pogodzenia się ze stratą, zbudowania nowych relacji, budowania adekwatnej samooceny, a przede wszystkim pogłębienia kontaktu ze sobą poprzez większą świadomość jaka jestem i czego potrzebuję.  


.

  • warsztaty

Podstawowe informacje dotyczące grupy terapeutycznej
 
Istnieją rzetelne badania kliniczne, potwierdzające korzystny wpływ grup na pacjentów.
Grupy są szczególnie pomocne w wypadku trudności interpersonalnych oraz w problemach z samooceną.
Terapia grupowa nie jest gorsza od innych, jej rezultaty są zbliżone do terapii indywidualnej.
Nie będziesz zmuszany do mówienia na temat, którego nie chcesz poruszać. Grupy rozwijają się w swoim własnym tempie i ty decydujesz, o czym chcesz mówić.
Im bardziej będziesz zaangażowany, tym więcej na tym skorzystasz. Staraj się być otwarty i szczery w tym, co mówisz, i słuchaj pilnie, co mówią inni.
Grupa może być „żywym laboratorium”, w którym masz okazję wypróbować nowe sposoby radzenia sobie i podejmowania ryzyka.
Doświadczenie zdobyte w grupie może być ważnym elementem uczenia się. Można i powinno się rozmawiać o tym, co dzieje się między członkami grupy oraz między członkami grupy i prowadzącym.
Rolą prowadzącego nie jest dostarczanie gotowych rozwiązań konkretnych problemów, ale pomaganie uczestnikom w rozpoznaniu ich sytuacji i rozważeniu, jak mogą się do niej ustosunkować.
Istnieje tylko kilka formalnych zasad grupowych:
 
  • warsztaty glowy